| Stamen_Andrei_1977 a întrebat:

Acum aprox o luna m-am taiat din greseala cu cutitul la degetul mic de la picior (faceam trikuri cu un battelfly si l-am scapat si am intrat cu degetul in varf). Aveam acea taietura si nu simteam jumate din deget (nu partea de sus, partea unde am avut taietura), dar faza este ca nu s-a infectat, nu nimic, nu este negru, este totul okay. Faza este ca il misc ca pe celalalt, doar ca nu simt cand apas pe el (toata partea dreapta a degetului). Sa fi afectat un nerv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altii se joaca cu kendama, si tu cu cutite.
Eu personal nu sunt de acord sa port arme la mine, cutite pistoale sau mai stiu eu.
Ca eu ma enervez repede, si cine stie ce se intampla.
Prefer sa stau departe.
Desi am fost bucatar, si aveam o trusa de vreo 5 cutite, pe care le luam cu mine oriunde ma duceam la munca, si le luam acasa cand eram liber, sa nu le foloseasca altii.
Oricum e ilegal sa ai arme albe la tine si spre exemplu, daca ai cutit la tine in Anglia, faci puscarie fara drept de apel. happy Si in Romania e aceeasi lege.
nu poti sa te joci si tu football? ca sa eviti eventualele complicatii, cand porti un cutit in buzunar.

| MicuTzU11 a răspuns:

Este posibil (depinde de profunzimea tăieturi)cel mai sigur e sa mergi la un control de specialitate