| Anonima6754 a întrebat:

Buna TPUlaughing ieri m-am lovit foarte tare la mana (la osul de la degetul mijlociu) și mi s-a învinețit pe os si s-a umflat in jurul lui foarte tare, mi-am pus vreo 4 cuburi de gheata (nu deodată) și tot umflat e și ma doare tare, efectiv nu pot sa tin și sa strâng nimic in mana, pentru ca ma doare! Credeți ca e ceva? Sau trebuie ghips?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Trebuie pus ghips. Mergi la urgente

| Anonima6754 explică (pentru Denisa0954):

E posibil sa fie fracturat? Adica, de
rupt nu cred ca, pot mișcă mana și degetul doar ca ma doare tare și mai bine prefer sa nu!

| Denisa0954 a răspuns (pentru Anonima6754):

Da, e posibil. Pentru ca e umflat si vanat