| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Ieri seara a venit mos Nicolae si a adus multe dulciuri.Eu sunt mai gras am mai slabit, dar nu stiu cum sa ma abtin din a manca nesanatos dati-mi un sfat va rog. MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Felissa13Eden a răspuns:

Mananca multe lactate si bea lapte. Ajuta si fructele, care au zaharuri sanatoase.Incearca sa bei apa atunci cand ti-e pofta de dulciuri ca sa-ti diminuezi pofta.
Dar, totusi, poti sa mananci din ele zilnic, dar cu cap.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa mananci cate una doar cand chiar ti-e pofta si sa nu stai cu gandul la ele.
Oricum, in perioada asta se cam mananca, n-ai de ce sa te simti prost.

| GeoH a răspuns:

Buna ziua Andrei_Robert_1994_LPpl... Va pot ajuta... Daca puteti, contactati-ma la nr de tel 0787758001 sau lasati-mi un nr de tel pe adresa de mail georgehodor75ster@gmail.com.