| ACat a întrebat:

Ieri (vineri) am avut sport la scoala si astazi ma dor ingrozitor picioarele dar numai cand merg sau alerg... Ce sa fac sa-mi treaca? Funda! Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HellBlade a răspuns:

Sabryy exagereaza. Febra musculara nu dureaza prea mult.Dar cu fiecare zi ce trece durerea scade depinde de solicitarea muschilor. Daca ai facut febra musculara la picioare.Pana maine dimineata durerea se va injumatati sau chiar iti va trece.Totusi poti incerca sa te ungi cu o crema si sa te relaxezi AZI...Nu incerca sa faci prea mult efort

3 răspunsuri:
| Sabryy a răspuns:

Se numeste febra musculara straight face si eu am de fiecare data. asta inseamna ca ai facut mult efort. Nu ai ce sa-i fachi, trebuie sa rezisti vreo 3-4 zile pana iti trece.

Pa-Pa happy

| ACat explică (pentru Sabryy):

Mdalaughing credeam eu ca ii zice asa laughing pff 3-4 zile straight face ok...happy

| lucia21 a răspuns:

Pai mai poti face cateva exercitii, mergi mai mult chiar daca te doare. Asa va trece mai repede