| Karmesytta a întrebat:

Imi cade parulstraight face De cateva zile am observat ca imi cade parul. Oare de la ce sa fie? Precizez ca am parul lung si cand vreau sa dau cu mana prin el imi cad cate 2-3 firestraight face, cand eram mica aveam parul foartee dess si pana la umeri si cum l-am lasat sa cresca s-a rarit.De la ce poate fi? Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adryanna2000 a răspuns:

Cred ca este de la lipsa de calciu, ar trebui ca macar lunar sa-ti tai varfurie, astfel parul s-ar regenera.De asemenea se poate datora si stresului si oboselii.Consulta un nutritionist si incearca sa consumi cat mai multe fructe si legume.

4 răspunsuri:
| OnlineZ a răspuns:

NU e nicio lipsa de calciu..Este toamna si se inlocuieste parul sau cama asa ceva.ASA patesc si eu toamna, nu e nimic grav, cade pentru ca creste altul:\))e de bine stai linistita.Mie imi cade destul de mult si eiu am si parul des.Te pup!

| Blackyuu a răspuns:

Cred ca ai lipsa de calciu stii ca parul iti "mananca" calciul sau ai parul tocit! Se gasesc in farmacii crede speciale pentru caderea parului sh am auzit k daca iti dai cu gaz in cap parul devine mai des sh creste mai repede!

| CatalinaMoon a răspuns:

In fiecare zi este normal sa pierdem ceva fire de par... daca este ceva mai grav poti folosi ulei de cătina, brusturesau masline. Înainte de ati spala parul ...maseaza-l cu acest ulei si lasa-l timp de 20-30 minute apoi spala-l.

| GixGixy a răspuns:

Stai linistita! Caderea parului nu e prea tine de cat de lung il ai, ci de calciul pe care il ai. Iti mai poate cadea parul de la apa, sau in cel mai rau caz de la stres.