| AlexaSiAtat3 a întrebat:

Imi puteti da cea mai simpla reteta pe care sa o poata face chiar si un copil de 12 ani, pentru slabit? am fulgi de ovaz, si nu prea stiu cum se gatesc. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
La 12 ani nu are nevoie de retete de slabit,trebuie vazut de un medic nutritionist daca are probleme cu greutatea.
Se poate prin sport, printr-o alimentatie adecvata, corecta, gatita, sanatoasa.
Te pup!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 12 ani se merge pe o alimentație diversificată dar se scot grăsimile/alimentele procesate industrial și practicarea unui sport.
Pa, pa.

| baru a răspuns:

Sall! Fulgi de ovaz cu lapte. In rest, alergari, coarda si bazin.

| Anonymous1995 a răspuns:

Incearca sa slabesti prin sport,de exemplu : Dimineata mananca niste fulgi de ovaz cu lapte sau iaurt,cum ii preferi tu,si dupa du-te si alearga,nu trebuie sa alergi neaparat in viteza,cu cat alergi mai incet,cu atat poti alerga mai mult,dupa ce iti termini alergarea,sa nu te duci si sa mananci,asa o sa pui la loc tot ce ai reusit sa slabesti,mai asteapta pana la pranz,unde mananci ce gateste mama ta(in general legume), intre masa de pranz si cina, poti manca un mar, iar dupa cina, nu mai manca deloc. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin