| Skumpkatine a întrebat:

Verisoara mea de 12 ani vrea ii faca mamei ei o surpriza-sa ii gateasca ceva dar nu stie ce puteti sa ne dati retete usoare care sa le poata faca un copil de 12 ani ca eu nu stiu sa gatesc! Dau fundoi la cea mai buna reteta!(Scz pentru categorie)

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Eu zic sa faci niste clatite sau budinca.
Reteta pentru budinca e scrisa pe pachetul de budinca in legatura cu laptele daca nu ai cu ce sa masori la budinca pui doar 1 pahar mare de lapte la fiert :) daca ti se pare putin pui 1 si jumatate.
Clatitele le poti face cu fineti daca nu ai dulceata
uite reteta pentru clatite http://www.retete-bune.com/r10915-clatite-cu-dulceata.htm
Daca vrei poti sa ii faci si niste spaghete sunt foarte usor de facut.
Iei niste spaghete si sos de la supermarket, sosul se gaseste langa raionul cu paste, fidea, etc.
Pui intr-o craticioara apa cu sare lasi 15 minute la foc mare apoi aduagi pastele pe care le poti rupe daca nu au loc in oala.
Le lasi 10 minute apoi cu furculita incerci s aiei o spagheta s avezi daca s-au facut, daca sunt gata le strecori intr-o sticoratoare le pui in farfurie si adaugi sosul 3 lingurite de sos e de ajuns apoi iei o furculita si o lingura si le pui langa farfurie si gata mancarea pentru mama ta.

4 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Poate sa ii faca o pizzarolling on the floor nu rade de fapt poate sa o cumpere si sa o reincalzeasca in microunde

Sigur s-ar bucura

| simona223 a răspuns:

Niste clatite cu ciocolata su negrese

| MeGustaaa a răspuns:

Un tort la care sa cumpere blatul si creme...etc sau sa il cumpere

| anca_4513 a răspuns:

Poate sa ii faca clatitebatting eyelashes
nu e greu.
oua, faina, lapte (sau apa minerala ) putina sare
si le coacebatting eyelashes
love struck
fundoii?batting eyelashes