| anonim_4396 a întrebat:

imi puteti da si mie de la ce poti avea intepaturi la inima?
mai exact la tineri, eu avand 15 ani... FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| coco1molly a răspuns:

Si eu am. Uneori chiar dese. Nu te inteapa inima ci muschiul din jurul ei deorece esti in crestere. Mergi la medicul de familie si iti va da ceaiuri calmante sau niste pastile tot calmante.

| Lalex99 a răspuns (pentru coco1molly):

Muschiul din jurul inimi? Poti detalia te rog, suna cam bizar.

| coco1molly a răspuns (pentru Lalex99):

Pai muschiul ce se afla in zona inimii. Asa mi s-a spus la doctor. Si mai cunosc inca doua persoane ce au aceleasi simptome si care au primit acelasi raspuns ca mine, din partea doctorului de familie. Eu si cu inca o fata am umblat la 3 spitale ca sa aflam ce problema avem la inima si ni s-a spus ca nu avem nimic...

| Lalex99 a răspuns (pentru coco1molly):

Eu stiu ca in acea zona, in afara de muschiul inimii ( miocard) si diafragm, care e mai jos, aproape de stomac, nu este alt muschi. De aceea ceream explicatii si ma asteptam sa imi dai denumirea muschiului, dar vad ca nici tu nu sti exact. Mersi oricum.

| coco1molly a răspuns (pentru Lalex99):

Nu ma pricep, dar asta mi s-a spus la doctotrul de familie. Si nu doar mie, acelasi raspuns l-au primot si prieteni mei...