| ana444 a întrebat:

Imi puteti spune un meniu, sau un site, unde exista un regim alimentar pentru copii?
Am nevoie, pentru ca trebuie sa slabesc 6-7 kg! Am 11 ani, 1.50 si 48, 70 kg!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ ( aproape IDEALĂ ); iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 48, 5 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 200 grame peste greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune.

| DorinM a răspuns:

Esti mult prea mititel ca sa te hotărăști tu ce dieta sau regim sa ții. Spune-le părinților ce dorești si sa te ducă la un medic. Daca nu dorești sa mergi la un medic, poți scrie online lui DR. Cătălin Luca http://dr-catalin-luca.ro/site/consultatii.html

| 12345Anonim a răspuns:

Poti face miscare, sa renunti la dulciuri si sucuri. incearca sa mananci multe fructe si legume.nu tine dieta, poti sa iti distrugi sanatatea.De ce vrei sa slabesti, ai doar 11 ani. vrei sa fii frumoasa pentru baieti, sau ce?
Doamne fereste, mai avem putin si o sa vedemi fetite de 7 ani in fuste mini fumand si sarutandu-se cu baieti

| manoficial123 a răspuns:

Salut nu ai asa mult dar trebuie sa slabesti uite site-ulhttp://www.copilul.ro/......9.html.Dar pe langa asta du-te si cu bicicleta pe drum.bafta la slabit