| marinaartm a întrebat:

In cazul unui atac de cord am inteles ca te doare umarul? Este vorba si de partea din spate a umarului sau numai partea din continuarea gatului? Deasemenea te doare gatul in interior sau in exterior?
Cum am putea evita atacul de cord?
Va rog sa-mi spuneti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

In cazul unui atac de cord, cu putin timp inainte ca acesta sa se produca simti dureri, intepaturi in zona stanga a gatului, umarului, tot bratul. Daca stii ca esti predispusa la asa ceva mergi la medic, acolo iti poate da si un tratament si iti va spune ca trebuie sa eviti consumul excesiv de alcool, tutun, situatii in care sa te enervezi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.ziare.com/articole/simptome+atac+cord Poftim poate gasesti ceva aici;) funda?