| Skyscarper001 a întrebat:

In spatele lobului urechii stangi, atunci cand pipai se simte o umflatura. Daca puteti, spuneti-mi ce ar putea indica asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic pentru confirmarea diagnosticului.Ar putea fi oreion si atunci este nevoie de izolare fiind o boala contagioasa.

| Skyscarper001 explică (pentru Raniia):

Nu stiu sigur daca este chiar un ganglion al gatului.

| LuMix a răspuns:

Cel mai bine du-te la medic poate fi ceva serios

| DoarEu97 a răspuns:

Ti s-au umflat ganglionii din zona urechilor si asta inseamna un inceput de otita, mergi mai bine la un medic ORL-ist si iti va da tratament. Spar ca te-am ajutat! Si nu mai sta in curent ca din cauza asta ti s-au umflat ganglionii!happy