| Caporalu1 a întrebat:

Bună TPU. În urmă cu o săptămână am intrat în comă alcoolică de gradul 9 după ce am consumat neresponsabil vodca de proasta calitate. Cam cât timp trebuie să stau fără alcool până când pot bea din nou? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mindfulness a răspuns:

Până dai de o vodca de calitatehee hee

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In locul tău nici nu m-aș mai gandi la asa ceva.
Nu cred ca esti prea mare de ani.

| Caporalu1 explică (pentru darrio2007):

Dacă nu vrei să răspunzi mai bine nu răspunzi. Nu mă interesează câți ani crezi că am.

| darrio2007 a răspuns (pentru Caporalu1):

Puteai spune ca nu ma intereseaza pe mine, nu ca nu te intereseaza pe tine cati ani ai tu.
E clar, esti cam mititel.
Daca ai luat-o de acum cu asta, iti vei termina ficatul destul de timpuriu.

| Violleta2022 a răspuns:

Toata viata FARA alcool, fiindca poti muri daca mai consumi alcool.
Coma alcoolica nu ai facut-o fiindca ai baut alcool de proasta calitate, ci pentru ca ai baut ORICE tip de alcool, iar de acum inainte ai toate sansele ca urmataore data cand bei alcool sa intri in coma si sa mori.
Nu, nu este o gluma asta, chiar esti in pericol imens, sa mori din cauza alcoolului.

| johnnny123 a răspuns:

Adică ne întrebi cât timp este sănătos să treacă între două come alcoolice? Pentru că în mod evident tu nu posezi nicio formă de autocontrol, și vei ajunge tot acolo.

| Cipi1212 a răspuns:

Alcoolul nu este sănătos pentru trup. Mai ales băuturile spirtoase.

| Alexalex1000 a răspuns:

Minim 1 lună