| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

In urma unui consult la ORL, mi s-a spus ca am Amigdalita cronica cazeoasa (acele pietre mici urat mirositoare). Doctora mi-a spus ca putem vorbi de operatie in primavara. Am vorbit cu mama despre operatie, initial a fost de acord si acum nu mai vrea. O tine pe-a ei ca pot sa racesc la plamani si ca pot trata amigdalita, zici ca ea e doctorul. Ideea e ca, pe langa durerile care tot apar, simt si mirosul neplacut, gustul si jena aceea continua. Ea nu intelege, crede ca este o simpla inflamare a amigdalelor. Nu stiu cum sa ii mai zic, chiar simt ca am nevoie de acea operatie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

Cere parerea a mai multor doctori si poate asa o convingi.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru CinevaNou):

Cred ca o iau cu mine la doctori, ca pana acum am mers singura. Multumesc frumos!

1 răspuns: