| blintzz a întrebat:

Salut, de ieri sunt internat in spital deoarece am amigdalita cronica pe partea dreapta a gâtului, eram foarte umflat și azi dimineata trebuia sa ma opereze, dar s-a dezumflat cu mult și doctora mi-a zis ca nu mai e nevoie de operatie doar de tratament, o fii posibil sa mi treaca așa cu tratament? Deoarece eu știam Ca amigdalita cronica necesita operatie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate sa treaca si asa si este mai bine cu tratamentul prescris de medic doarece amigdalele sunt protectorul organismului. Mie mi-a trecut cu un leac babesc pe care ti-l spun si tie. Un pahar cu petrol lampant si o lingura de sare amestecate bine. 3-4 seri la rand am facut gargara cu acea solutie.