| Roxetteeeeeeeeee a întrebat:

Inainte de a va pune intrebarea as vrea sa va rog sa aveti putina seriozitate. Sunt tare disperata. De marti am niste mancarimi in pasarica si tin sa mentionez ca inca sunt virgina! Oare as putea avea o boala adica nu stiu. N-as vrea sa-i zic mamei pentru ca ea niciodata nu ma intelege. Ma spal in fiecare seara pe jos. Si chiar nu stiu de ce am aceste mancarimi... Va rog ajutati-ma. Dau funda celui mai bun raspuns. V-am pupat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai putea avea o candidoza daca ai folosit antibiotice in ultima vreme. sau o infectie cu o bacterie din intestin daca esti in general constipata. Ai o igiena destul de proasta, mult sub minim, ceea ce favorizeaza infectiile. Ar trebui sa te speli dimineata, seara si dupa fiecare scaun (deci de 2-3 ori pe zi), in nici un caz doar o singura data. Din pacate, va trebui sa discuti cu mama ta. Nu are ce sa te inteleaga, nu ai luat boala pe cale sexuala, se datoreaza unor alte probleme (pana la urma ea ar trebui sa se asigure ca iti pastrezi o igiena adecvata). Trebuie sa mergi la medic (de familie sau ginecolog), sa-ti recolteze din secretia de pe vulva (de la exterior) si sa-ti dea tratament in functie de analiza acesteia (unguent exterior, ceva cu care sa te speli si poate pastile de inghitit). Nu e de joaca, o astfel de infectie se agraveaza in timp si duce la complicatii urate care te pot handicapa pe toata viata.

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ai luat tratament cu antibiotic in ultima vreme?

| Ana_Ioana_1996 a răspuns (pentru evenso):

Buna si o prietena de amea are dar ea a luat antibiitic injectabil ce poate lua pentru asa ceva

| τττ a răspuns:

Poate ai niste lindici...sunt niste viermisori, trebuie tratati.Nu e asa grav, dar consulta un ginecolog.

| marco548 a răspuns:

Sunt consultant al firmei EDERA N.M. si iti recomand un remediu foarte simplu si eficient.Rezultatele apar in cel mult o luna iar costul este de 32 lei.O sa-ti dau explicatia si de ce apar aceste situatii neplacute.