| KevinAle a întrebat:

Incerc sa slabesc si vreau sa slabesc cu orez deoarece imi place foarte mult, doar ca mie imi place orezul foarte condimentat si iute.
Voi ce credeti? Ar trebui sa il mananc fara condimente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ce legatura are? Atata timp cat nu pui 50gr de condimente nu afecteaza.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu este nici o problema, condimentele sunt chiar benefice pentru organism dar nu te limita doar la orez, corpul are nevoie de vitamine, minerale, grasimi esentiale si proteine si astea nu le poti lua doar din orez. Atat timp cat esti in deficit caloric, poti manca aproape orice ( in afara de mancaruri cu continut ridicat de grasime sau mancare gatita intr-un mod nesanatos, cum este mancarea prăjită ).

| RoCkKiD a răspuns:

Nu inteleg care e problema cu cindimentele, cat timp rin condimente intelegi ierburi uscate o sa ti se faca greata de la ele cu mult inainte de de a iti afecta slabitul.

A doua chestie care nu o inteleg este cum e slabitul cu orez? Daca planuiesti sa manaci doar orez e o idee extrem de proasta care in fuctie de durata dietei iti poate afecta urat de tot sanatatea.

| Adry05 a răspuns:

Dacă vorbim de condimente gen prafuri și verdețuri poți să pui liniștită ce vrei. la sosuri poate fi problemă, mai ales din comerț, alea pot avea multe calorii, depinde ce alegi să consumi