| Bubu12S a întrebat:

Buna TPU (intrebare pentru fete)...De cand ma stiu ma epilez cu bigul, dar acum, ca este si vara, a inceput sa nu imi placa pentru ca am obsevat ca firul de par creste mai gros, mai mult si mai aspru. Daca incep de acum epilarea cu benzile de ceara, va mai creste asa? va rog mult, am nevoie de raspuns... Funda si vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Piciuren a răspuns:

Nu va mai creşte aşa, dar se poate să te iriţi şi să-ţi rămână puncte roşii pe picioare. Încearcă şi dacă nu te iriţi cu siguranţă nu va mai creşte aşa.

3 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Nu va mai creste asa, ci mult mai fin(cand pui mana pe picioare dupa cateva zile nu va avea textura aia de proaspat barbierit) si nu e musai sa te iriti. Incearca sa te epilezi seara, pana a 2-a zi iti vor trece iritatiile. Dupa epilare nu da cu nimic dubios pe picioare, poate doar crema de galbenele sau ceva natural oricum.

| laura120 a răspuns:

S-ar putea sa te iriti

| Deni99 a răspuns:

Pai...ar trebui sa incepi sa te faci cu benizi deoarece nu iti va mai creste asa ..si eu tot cu benzi ma fac. Incearca sa nu mai folosesti bigul