| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am si eu o intrebare. De aproximativ 5 ani ma epilez pe maini cu lama si deja m-am saturat. Parul creste repede si se simte aiurea. As cam vrea sa ma opresc acum cat parul este inca blond dar nu stiu cum sa fac sa nu fie firul tare, aspru. Daca as incepe sa ma epilez cu ceara credeti ca isi revine macar putin?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce faci tu cu lama nu se cheama epilat.Se cheama ras.Ca atunci cand iti razi barba. Daca esti baiat.Proasta alegere ai facut cand te-ai apucat de asta.Prin radere firul de par se ingroasa iar radacina devine mai solida.Cu ceara va fi mai greu si dureros dar va merge.Cat timp vei suporta durerea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu va fi la fel de dur firul, poti incerca si cu epilatorul.

| Holy2010 a răspuns:

Categoric mai bine cu ceara sau epilator. Nu doar ca te epilezi mai rar dar si parul cu timpul o sa creasca mai fin. Oricum e mit toata povestea cu ingrosarea parului de la ras. Nu exista asa ceva.

| ldream a răspuns (pentru Holy2010):

Multumesc! Voi incerca cu ceara si sper ca isi va mai schimba textura si cu timpul, asa cum ai spus si tu va creste mai rar astfel poate voi putea renunta la epilat. happy

| Justme111 a răspuns:

Poti incerca ceara, doare la inceput, dar cu timpul te vei obisnui. poti incerca si cu epilator cu laser happy

| letty23 a răspuns:

Eu zic sa folosesti ceara. este mai bine pentru pielea ta.