| CristinaLăvMucAnonim a întrebat:

Bună TPU happy! Întrebarea mea aşteaptă răspunsuri de la fete :d. Când eram mai mică, pe la vreo 8 anişori, am avut infecţie urinară >:". Mi s-a interzis să beau apă de la robinet şi alte chestii thinking Dar acum. De vara trecută, cănd stau pe jos sau este frig afară [ mă refer la vântul acela rece :-| ] mă doare foarte tare în partea de jos thinking Mă puteţi ajuta? Cele care sunteţi în cunoştinţă de cauză vă rog foarte mult să mă ajutaţi, să îmi spuneţi ce pot face not worthy. Mulţumesc anticipat, dau fundă :d.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| xname23 a răspuns:

Buna! cistita(banuiesc ca asta ai) se trateaza f usor cu ceai de matase de porumb.il bei o zi in loc de apa si mai poti sa te speli seara cu ceai de galbenele cat mai fiebinte. sper ca te-am ajutat!

| Morenna10 a răspuns:

Stai cu fundul in apa fierbinte, aproximativ fierbinte, sa nu te oparesti, asa mai calda, o sa te ajute foarte mult, si incearca sa nu mai stai mult pe locuri reci, nu face bine pentru ovare.Ai grija de tine:*

| CristinaLăvMucAnonim explică (pentru Morenna10):

Această metodă se aplică atunci când ai răcit happy.

| Morenna10 a răspuns (pentru CristinaLăvMucAnonim):

Eu cunosc aceasta metoda ca folosindu-se atunci cand ai probleme ca cele in cazul tau.Cunoasc persoane care au trecut prin asta.Merita sa incerci.
Poti sa adaugi si bicarbonat in apa.Asta ajuta 100%

| CristinaLăvMucAnonim explică (pentru Morenna10):

Ce metodă?

| Morenna10 a răspuns:

Ce am scris mai sus

| CristinaLăvMucAnonim explică (pentru Morenna10):

Eu cunosc aceasta metoda ca folosindu-se atunci cand ai probleme ca cele in cazul tau.Cunoasc persoane care au trecut prin asta.Merita sa incerci.
Poti sa adaugi si bicarbonat in apa.Asta ajuta 100%

| Morenna10 a răspuns:

Stai cu fundul in apa fierbinte, aproximativ fierbinte, sa nu te oparesti, asa mai calda, o sa te ajute foarte mult, si incearca sa nu mai stai mult pe locuri reci, nu face bine pentru ovare.Ai grija de tine:*

| Denisa93 a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi sa iti faci analize ca poate ai facut iarasi infectie urinara si nu cumva sa se agraveze.

| mykishor a răspuns:

Pai eu auzisem ceva de ceaiul de musetel. adica sa te speci jos cu ceai de musetel. cica ar ajuta happy eu asa stiu.