| BlueViP a întrebat:

Iubitul meu nu se poate odihnii de la un timp deoarece copiii surorii sale plang non-stop, noaptea. Ea ii lasa sa doarma ziua. Asta se intampla de o luna, mai mult sau mai putin. Ideea e ca el a ajuns sa aiba tensiunea 16 cu 7 si 67 de batai pe minut. S-a dus acum o saptamana la urgenta si i s-a zis ca nu are nimic la inima. Are mari dureri de cap si ieri a lesinat. TOtul din cauza oboselii. Nu se poate odihnii, noaptea trecuta a dormit la o alta persoana de la 00:30 pana la 09:30... Credeti ca daca nu se va odihni va ceda? Mi-a spus ca i-a zis o asistenta ca daca continua asa va face accident vascular, stop cardiac sau preinfarct. Ce poate face? E chiar in pericol de moarte? Spune ca e foarte stresat si ca nu-i mai suporta pe copii. Nu poate dormi nici ziua nici noaptea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa fim seriosi, exista milioane de copii in lumea asta si nu a cedat nimeni de la ei. se plange prea mult.

| Ptm_Chrys_1997 a răspuns:

Eu nu-s medic dar cel mai bine o i-a la bataiewinking