| Daniel16tm a întrebat:

vreau sa va intreb o chestie,uneori nu pot dormi cum trebuie,stau toata noaptea in pat, dar simt ca nu ma pot odihnii, care mai patiti asta? si din ce cauza poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Cauze sunt multe, de la consumul excesiv de cafeina (din cafea, ceai, cola, ice tea) la lipsa de miscare. Fa o plimbare pe afara dupa cina, o baie calda cand revii acasa si bea un ceai de tei indulcit cu miere inainte de culcare. Exista si un ceai numit Somn linistit, de la Fares. E foarte bun, incearca-l!

| c0ton a răspuns:

Este vorba de insomni, tiai dereglat ceasul de trezire incearca sa te trezesti mai devreme sa-ti fie somn sa te trezesti cam pe la5 si sa te culci la cat vrei ca sa poti dormi.Cred ca este logic. Funda?

| iiPuffy a răspuns:

Eu patesc asta ..Aseara m-am culcat la ora 10:30 si am putut adormi doar la ora 00:00! Eu m-am trezit azi la ora 9:30 si sunt foarte energica. Poti adormi doar daca faci o baie cu apa calda si daca te speli mult pe fata(seara in baie)Fundita?!