| JasonMcCann a întrebat:

Joi mi-am tăiat venele cu foarfeca, la școală. Am făcut asta și ieri,(nu mă tai foarte tare deci nu mă las de asta) și azi am observat o parte puțin umflată și roșie.
Nici nu vreau să aud de doctor, că trebuie să le arăt părinților care o să mă tot întrebe de ce am făcut-o, și fix de asta am eu chef straight face.Voi ce credeți că este? Poate fi grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte de vene, TU ai o problemă de natură psihiatrică, trebuie să mergi la un control medical privind starea de sănătate mintală și apoi la vene!
Pa, pa.

| Liviu a răspuns:

Mi-am taiat si eu o data venele cand eram mai mic si mai 'destept' insa doar foarte putin, si acum mai am urmele laughing
Ceea ce iti trebuie tie e un psiholog daca o faci mereu, eu am facut-o o data, si mi-am bagat mintile in cap
Apai la tine e ceva de la etajul superior daca tot continuui s-o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ce tot faceţi măi copii măi!
Băgaţi-vă minţile alea odată în cap măi şi nu vă mai jucaţi prostăşte!
Normal că e grav copile, du-te şi arată părinţiilor să mergă cu tine la medic.
Te pup!

| JasonMcCann explică (pentru anonim_4396):

Nu le arăt că n-am chef de morală ore întregi și nici nu vreau să le dau explicații.

| NameoftheCentury a răspuns:

Poi crezi ca o sa iti creasca aripi daca iti tai venele? Normal ca e grav.

| ThePokemon a răspuns:

Deci trebuie să desinfectezi.Şi nu o să le mai ai roşie şi umflată. Nu ai nevoie de doctor.

| ThePokemon a răspuns (pentru ThePokemon):

Nu o să o mai ai* - -' sorry dar m-am grăbit.

| DrutaAna a răspuns:

Și eu m-am jucat farfica și mam taeat mina și mi-o rămas semn roso cum pot scapa semn rosu