| dariutzza09 a întrebat:

Este normal ca la o infectie urinara sa apara o vena umflata pe spatele penisului? De ceva timp ma ustura iar odata am urinat cu putin sange, eu in 2 zile ma voi duce la doctor, dar ma sprie foarte tare aceea vena umflata! Credeti ca este ceva foarte grav? As dori sa raspunda cei care stiu sau cei care au mai trecut prin asa ceva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Dacă ai usturime la urinare și urinezi cu sânge poate fi vorba despre o cistită sau chiar o prostatită nu se știe așa că mergi de urgență la doctor.
Între timp consumă mult ceai cu lâmăie să cureți tractul urinal.

| losseru a răspuns:

Vena de pe spatele penisului umflata nu reprezinta nimic, este ceva normal, insa sangerarea, intr-adevar e o problema.

| dariutzza09 explică (pentru losseru):

Eu stiam ca este normal atunci cand esti in erectie, de fapt asa am citi pe internet. Imi este tare frica de vena, am urinat doar o data sange si am mai avut probleme cu usturimea si cred ca este infectie urinala, eu luni ma voi duce de dimineata direct la doctor, dar imi este frica de vena!

| dariutzza09 explică:

Am uitat sa mentionez ca sunt baiat, nu este contul meu acesta!