| anonim_4396 a întrebat:

Cat de sanatoase sunt lentilele de contact pentru vedere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Atat timp cat respecti igiena lentilelor si a ochilor, nu o sa ai nici o problema. Daca nu, exista riscuri de infectie a globului ocular cu diversi paraziti sau diverse bacterii.

| Andrei_6051 a răspuns:

Incearca si tu ceva natural. sper ca linkul asta sa te ajute www.renuntalaochelari.com

| JackieSue a răspuns:

nu vrei sa ma intrebi cat de (ne)sanatoase sunt lentilele de contact?

| kathessa a răspuns:

Eu am avut si nu ma pling... Exista citeva restrictii. Adica: nu ai voie sa faci baie cu ele, sa sari in picina, deoarece le pierzi. Nu poti plinge cu ele la ochi. Nu ai voie sa stai in fum. Le porti numai citeva ore pe zi, 10 parca, dar au aparut si permanente. Totusi, si pe acelea le scoti si le cureti intr-o solutie speciala.
Sint ok. Doar ca e mai dificil pina te obisnuiesti sa le pui.
Bafta!

| DoomNEzeu a răspuns:

Sunt sanatoase, daca sunt luate dupa analiza doctorului.

| lacrimi a răspuns:

Un articol care o sa te ajute!:http://www.stilfeminin.ro/......tact.html. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie nu mi-au facut probleme... pina acum.
Taly daca-ti intra praf in ochi se duce, dar este si o solutie care se picura in ochi ca sa curete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pot purta 16 ore si pe urma le bagi in solutie. Nu e dificil sa le pui, in citeva secunde le pui pe amindoua. La inceput e geru pina te obisnuiesti, pe urma le asezi rapid fara probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rebecca ba da. Spune-ne.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa o lunga perioada de folosire pot da conjunctivite urate (din experienta vorbesc).
Doomnezeu: aia cu " dupa analiza doctorilor" e tare rau de tot.