| BlackScribble a întrebat:

Credeti ca lentilele de contact strica vederea? As vrea sa imi cumpar pentru ca am gasit unele destul de ieftine[200 lei]de vedere dar care si schimba culoarea.
Nu am inteles foarte bine cum sunt.Trebuie sa gasesti o culoare care in combinatie cu culoarea ta sa dea culoarea dorita.
Oricum, eu am nevoie de ochelari si mi-ar fi cam rusine sa port.ar fi mult mai usor cu lentile de vedere.
Afecteaza ochiul cu ceva?

1 răspuns:
| Dash a răspuns:

Daca le porti fara prescriptia medicului atunci DA, exista sanse mari sa iti afecteze vederea.
Deci e mai bine sa nu risti.