| Ajutor12344 a întrebat:

Buna TPU, luna trecută mi-a întârziat ciclul o săptămâna, adică mi-a venit in a 31 zi in loc de a 24 deoarece ciclul meu normal era de 24 de zile. Luna asta îmi întârzie iar și deja sunt in a 31 zi și nu mi-a venit. Singurul act sexual l-am avut săptămâna trecută, acesta fiind oral reciproc și el mi-a introdus 2 degete in vagin. După act a început sa ma manance vaginul iar a doua zi am avut scurgeri branzoase și ma ustura când urinam, deci presupun ca am făcut candidoza. In momentul de fata doar ma mai mănâncă puțin și mai fac niște chestii albe pe labiile vaginului. De ce credeți ca îmi întârzie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Faptul ca iti intarzie menstruatia e ultima problema.Ai fost la medic pentru infectia aia?

| Ajutor12344 explică (pentru dullcat):

Nu, am luat niște pastile și aproape mi-a trecut.

| dullcat a răspuns (pentru Ajutor12344):

Ce pastile? De obicei trebuie administrat antibiotic, sub o schema clara de tratament. Daca iei asa de capul tau vei dezvolta imunitate.