| anonim_4396 a întrebat:

m-am hotarat ca de maine sa fac o schimbare in viata mea si vreau sa fie cat de cat permanenta. Vine vara si vreau sa am un corp frumos sa pot iesi linsitita imbracata in rochie si in pantaloni scurti dar pentru a face asta am nevoie de putin ajutor. Vreau sa incep o dieta de maine ..Cu sport si mancat sanatos.
problemele mele sunt vergeturile si celulita. In special vergeturile. Am vergeturi pe coapse si in zuna "colaceiilor " pe burta si pe picioare si nu stiu cum sa scap de ele ..Sunt foarte vizibile si pronuntate..Pe langa sport as vrea sa mai aplic ceva ca sa le ameliorez mai repede ..Stiti ceva creme pentru vergeturi care se pot gasi in farmaci sau anumite remedii? Pot sa ma dau cu BioOil? Sau cu ulei de migdale? Deasemenea vreau si niste remedii pentru celulita ..cum sa o elimin si pe ea?
Pe langa asta v-as ruga sa imi ziceti si niste exercitii pentru burta si colacei ca sa scap de ea si pentru picioare. Puteti sa-mi lasati link
Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Caranfil a răspuns:

Buna,pentru grasime singura metoda este o dieta maimai saraca in calorii(adica mananci mai putin si mai sanatos-fara dulciuri, painale multa, mancat noaptea, etc) si sport alergatul sau ciclismul dar mai la indemana este alergatul insa practicat constant. Dupa ce vei scapa de grasime sI vrei sa tonifiezi abdomenul poti face si abdomene dar astia maresc masa musculara, nu ard grasimea.Cu cat tragi mai tare cu atat se vor vedea rezultatele mai repede, daca planuiesti abia sa transpiri si sa fii satula mereu nu se poate.De vergeturi nu stiu nimic

| geani71 a răspuns:

Da ar trebui sa mancam sanatos tot timpul si sa nu ne mai lasam dusi de val de toate reclamele care ne creaza false dorinte. Toate sucurile si mancarurile acestea nesanatoase la care nu renuntam, ne fac numai rau. Acum vara ar fi bine sa mancam mai multe fructe si legume si cat mai putina carne. Trebuie sa mancam alimente alcaline si in acest fel cream in organism un mediu alcalin care ne fereste de boli. Un rol foarte important il are apa alcalina, apa cu ph mai mare de 7, care intareste si sistemul imunitar. Eu folosesc apa Calipso cu un ph de 8, 2. Daca organismul este prea acid te vei simti lipsita de energie, pot aparea probleme digestive si alte probleme de sanatate ce pot fi evitate daca consumi alimente alcaline

| Cmvlddvfaaa a răspuns:

În primul rând îți recomand 2aplicații(feel the brun și jurnal alimentar) dormi mai mult. Mănâncă sănătostos.
Exerciții:
Sari cu mâinile în față (10ori) apoi mărești la 15, 20, 25, 30, 35... 50.
Genoflexiuni:
10ori și mărești din 5în 5. până la 50.
Flotări:10mărești din 5în 5-50. Dacă nu poți flotări fă scândură de la 5 sec până la 30.
Abdomene corecte până la 25.
Sper că te-am ajutat