| TrafiKCuJelEuCoLoraT a întrebat:

M-am pus la dieta si as vrea sa imi spuneti parerea voastra :
Mic Dejun ora 7:30:40 g de cereale Fitness cu 250 ml lapte
Dejun ora 10:30(inainte sa plec la scoala):70 de g de piept de pui la gratarcu 50 de grame cartof fiert sau legume mexicane
Gustare ora 2:30: un mar
Cina ora 17:30: 50 de grame cartof fiert sau legume mexicane, un iaurt si o felie de paine prajita
Ce ziceti esti ok? Am uitat sa precizez ca beau zilnic 1, 5 l apa! Am uitat sa specific ca fac zilnic cate 30 de minute de exerciti (pe putin 30 de minute)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| friday a răspuns:

Omg ce mult mananci straight face. asta-i dieta?
e indopare pura.

| andreii2 a răspuns:

Iti spun eu o alimentatie mai buna daca vrei sa slbesti
Mananci la ora 9 doua, trei felii de paine cu branza topita, pate unt cu dulceata sau ceva asemanator.
Pe la 2 mai mananci doua mere.La cina o supa, ciorba, sau orice altceva.

Iti cantaresti mancarea in fiecare zi? Sa fie 40 g sau 50 g.Mananca mai rar. Doar atunci cand te roade stomacul si vezi mai repede rezulate.

Stiu ca pare o prostie ce am zis eu.Acum tu alegi ce faci.mananci ca un robot la ore fiixe si cantiatti exacte sau mananci cand tie foarte foame dar mananci cat sa iti potoleasca putin foamea.

| AnGeL a răspuns:

E tampenie

| CulturismFitness a răspuns:

Foarte buna dieta. Mai multe diete de slabit ai aici: www.culturismfitness.ro/fitness/category/diete-2/diete-slabit/

| DiaconitaBianca a răspuns:

Eu cred ca nu iti va tine de foame dieta mai bine te-ai duce la un nutritionist.

| Deyutza16 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic eu tin dieta dar altcumva
Mic dejun (cam pe la ora 10 ) o jumate cana cu cereale de porumb cu 150 gr iaurt
intre mese un fruct (mar, portocala, lamaie sau gref)

La pranz: 150 gr piept de pui sau 200 gr peste cu 200 gr cu mazare, salata mexicana sau ciuperci

Intre mese un fruct

Cina :300-400 gr salata de cruditati
o felie de paine si 100 gr telemea sau branza

Zilnic beau cam 2 litri de apa si ceai

eu intr-o luna am dat 7 kgbig grin:X:X:X mai am de tinut inca o luna...

spor la dieta:*

| Deyutza16 a răspuns:

Nu este indopare este prescris de la doctor nutritionist, crede-ma ca nu iti tin de foame mai mult de 2 ore si trebuie tot timpu sa bei multe lichide