| claudiuever a întrebat:

De ceva timp uneori cand dorm noaptea ma doare in partea stanga mai precis in zona inimii si ma trezesc ca un oarecare disconfort. Stiti cumva daca e un motiv de panica sau ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar un medic iti poate spune si asta NUMAI DUPA ce ti s eface o consultatie si investigatii medicale.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu ai problema asta de 3 ani d ezile si nici pana acum nu te-ai dus la medic sa vezi de ce o ai?

Uite aici, ce scriai in 2014:

"în 23 Decembrie 2014 | claudiuever a întrebat:
Salut am 14 ani si de cam o luna cand ma trezesc am dureri in zona inimii.Am constatat ca acestea apar doar cand dorm pe partea stanga.E grav?"

| minrest a răspuns:

Sunt junghiuri intercostale. Fa cateva miscari de gimnastica care implica toracele si iti trec.

| radu877 a răspuns:

Cred ca mai mult te panichezi. Te gandesti ca poate fi ceva rau si te gandesti tot timpul la asta. Eu simt o apasate in piept si ma speriam tare. Am fost la medic si mi-au spus ca am atacuri de anxietate.
Bine ar fi sa faci un control medical, sa fii mai likistot.

| Ionescu_Alexandra_2001 a răspuns:

Poate treci printr-o perioada mai grea, gen ai avut ceva atacuri de panica sau ceva de genul. Nu te speria, poate fi doar oboseala acumulata sau stresul, incearca sa nu te mai gandesti la probleme si tot va fi binee :**

| minrest a răspuns (pentru Ionescu_Alexandra_2001):

Atacurile de panica sunt o problema medicala grava, ce legatura vezi cu o durere toracica? ''Ceva de genul'', da? Spune-mi ceva de genul atacurilor de panica. Este nevoie de putina responsabilitate ca sa dai sfaturi.