| deedeeutsa a întrebat:

Ma doare de o saptamana in partea stanga in spate, si la coasta din stanga. In lateral si in fata, in jos. Acum resimt durerea pe umar, tot in spate. La inceput simteam un fel de zbatere in splina si imi faceam griji. Acum cateva saptamani am cam stat in frig, pe vreme ploioasa. Si de o saptamana ma trezesc mereu cu partea stanga intepenita si jenanta. Si spatele tot in stanga sus. Nu e nici coloana, nici splina. Am fost la doctor si mi-a spus ca e de la colon, ca nu am o defecatie completa si ca de la asta sunt durerile, dar nu prea vad legatura. Mi-a zis sa nu imi fac griji ca nu e nimic grav, dar...jena nu se duce! Voi ce credeti? Tin se mentionez ca am stat o ora, intr-o ora de curs cu geamul deschis. Si de o saptamana jumate au inceput durerile. Ce se poate sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| hasiuc a răspuns:

Fa o Colonoscopie si o Endoscopie.

| hasiuc a răspuns:

Bun doctor ai mai gasit, unu din baietii Vranceoaiei! Nu poti stii pana nu faci o colonoscopie si o endoscopie. Poate fi o banala constipatie pana la complicatii care ar fi mai bine sa le vada un MEDIC nu doctoras.