| razvan2611 a întrebat:

ma doare gatu foarte tare, si cred ca o sa ragusesc ...si diseara am un concurs la care trebuie sa cant, va rog recomandati-mi ceva sa nu imi pierd vocea cu totu' ...multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mariamar1997 a răspuns:

Incearca miere! Ajuta! Sau du-te la farmacie si cere niste pastile mentolate pentru supt. Sa iei una acum si una inainte de concurs pentru a putea canta!

Sper ca ti-am fost de ajutor!

Si succes!

3 răspunsuri:
| daniela4853 a răspuns:

Poti incerca potina scortisoara sau o lingura de miere. poate iti trece.cand te doare gatul mierea e buna.o lingura fara sa o dizolvi cu apa sau cu ce vrei tu.happy

| DemonX a răspuns:

Ia coldrex max grip si incearca sa iei propolis (pe o lingurita de zahar pui 2-3 picaturi ) dupa o jumate de ora dupa ce ai luat propolisu, fa-ti un ceai de tei cu miere! Asta e singurul tratament care merge pentru mine cand ma doare gatul, in aproximativ 30 de minute iti trece

| RaresBDX a răspuns:

Mai fara suparare da tu trebuie sa canti diseara pe scena iar u in loc sa vezi cum rezolvi, ai timp sa intrebi TPU-l? happy