| Darky142 a întrebat:

Buna Tpu.Ma doare maseau de mor cum fac sa scap de durere maine dimineata am sa merg la dentist da nu stiu ce sa fac in seara asta ca ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| georgeceltoma a răspuns:

Fa o gargara cu apa calduta cu bicarbonat daca tea tras curentul fa-ti un coif baga-l in urechie si dai foc la capat sau baga-ti o tigara aprinsa in urechie

| MonsterPassion a răspuns:

O compresa cu apa calda

| AnnielaIoana a răspuns:

Spala-te pe dinti, apoi clateste gura cu apa si sare.Am citit asta pe un site de prezentare a unui cabinet stomatologic.N-am incercat, dar daca spune un medic banuiesc ca functioneaza.Pe mine m-a ajutat apa de gura.Incearca s-o tii pe partea cu maseau care te doare, Iti va amorti.SAU poti merge la farmacie sa cumperi o fiola de xilina, normal se elibereaza pe baza de prescriptie medicala, dar daca le spui asistentelor despre ce e vorba s-ar putea sa-ti dea.Pui cateva picaturi de xilina pe o bucatica mica de vata, apoi o pui la masea.Nu ingiti saliva.Iar maine fuguta la medic! Multa sanatate!

| ApolloO0 a răspuns:

Ia pastile Ibrupofen! Mie mi-au alinat durerea...happy

| Awake a răspuns:

Asa am avut si eu,
Pune vata in ureche, dupa un fes sa acopere urechile, si un prosop cald pe partea unde te doare maseaua, dupa in pat intins cu partea unde te doare maseaua in jos.

| monydoodoo a răspuns:

Pune-ti pasta de dinti(dar sa nu fie de copii, colgate de exemplu)...incerk si vezi daca'ti mai trece durerea.