| Paulaa_8549 a întrebat:

ma numesc Paula am 12 ani si am glanda tiroida de cand eram bebelusi si sunt cam grasa:-s Acum.intrebarea mea este: pot sa fumez daca am glanda?
Funda:-x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Imi pare foarte rau ca ai aceasta boala.Raspunsul meu este nu, deoarece agravezi si poti sa mori, dar daca deja fumezi iti recomand sa fumezi tigari electronice de pe acest site http://www.tigarielectronice.eu/ care te ajuta sa fumezi sanatos. Sper ca te-am ajutat si o zi buna sa ai!

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

NU e indicat sa fumezi nici daca esti sanatoasa, dar mai ales ca ai cu glanda nici atat.

| unknownn a răspuns:

N-ai voie sa fumezi la 12 ani! Sau daca tot vrei...mai bine drogheaza-te, e mai tru

| Bijou a răspuns:

Nu inteleg de ce trebuie sa fumezi

| Afrodita_9380 a răspuns:

Nu prea.nu ca ai glanda...dar.ai 12 ani.la varsta ta copii se joaca cu papusile. daca incepi sa fumezi deoarece crezi ca o sa slabesti te inseli. tigarile dau dependenta mai ales la varsta ta si nu te ajuta in nici un caz sa slabesti...happy

| Deian1 a răspuns:

De pinde de glanda Poate da poate nu
Du-te la un doctor

| madutza2468 a răspuns:

Sincer daca ai glanda tiroida nu stiu daca afecteaza cu ceva fumatul.dar spre binele tau nu te apuca sa fumezi,vei regrata mai tarziu, dai banii dejeaba, iti inegresti plamanii si nu cred ca vrei sa ai mai multe probleme de sanatate. spune nu tigarilor