| Anonimusrocraft a întrebat:

Ma tem de ceva. o colega de la mine din clasa are varicela. luni a fost la scoala si marti o avut varicela. s-ar putea sa iau si eu? sper ca nu sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Eu sper ca da. Bolile copilariei trebuie facute in copilarie. Sa nu te trezesti ca mine cu varicela la 20+ ani. Mai bine roaga-te sa faci acum tot ce e de facut.
Sunt sanse destul de mari sa faci si tu, daca ea a venit la scoala inainte sa faca varicela cu cateva zile. Varicela e cea mai contagioasa inainte sa iasa acele bubite pe piele. Asa ca bravo. Dar crede-ma, e mult mai bine asa.

| Anonimusrocraft explică (pentru CuriousStuff):

Mda... nu am luat varicela mai bine fac vara laughing)

| antoniaidk a răspuns:

O sa iei sigur, mai bine stai acasa pentru prevenire.

| IJustDeath a răspuns:

Da,poti lua, du-te la medic si vei afla colo intr-un mod mult mai sigur.

| Anonimusrocraft explică:

Mda. Pai nu am sat aproape de ia

| eluveitie13 a răspuns:

E faină varicela laughing asta dacă o faci la o vârstă fragedă. Așa că du-te și te molipseștewinking

| George2543 a răspuns:

Daca ai facut deja varicela nu poti sa mai faci a doua oara. Daca nu ai facut pana acum ar fi bine sa te consulti cu un medic.