| Anutsaa122 a întrebat:

Mâine ma duc la piscina cu prietenele mele și părinții mei. Am 1, 64 și 65 de kg. Nu arat chiar atât de grasa, pentru ca sunt destul de înaltă, dar mi-e rușine cu corpul meu. Fetele cu care ies mâine sunt mai plate... eu am burtica, sâni destul de mari... și picioare, tot butucănoase. Ce ma fac? Fundița!
PS: am 13 anihappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TincutaNitu a răspuns:

Trezeste-te cu mai multa incredere si afiseaza asta. Fa cateva exercitii revigorante maine dimineata - te vei simti mai bine, mai energica si mai sigura de tine.
Ceea ce simti se transmite celorlalti prin pozitia corpului, atitudine, ganduri, prezenta, nu numai prin cuvintele pe care le spui.
Fii mandra de tine ca fiinta si lasa caracteristicile fizice sa isi urmeze cursul natural.
Am vazut o comedie de curand in care personajul principal s-a lovit la cap si s-a trezit vazandu-se frumoasa. Avea atata incredere incat a reusit sa obtina un loc de munca la care doar visa... isi traia viata cu adevarat fara sa mai lase amanuntele sa ii stea in cale. Totul pentru ca emana incredere si transmitea acelasi lucru celorlalti.
Asa ca distreaza-te, sa ai o zi minunata, plina de incredere si energie pozitiva!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar la 1.64 nu esti deloc inalta si chiar esti grasuta, ca ar trebui sa ai 11kg mai putin decat ai acum.
Din pacate, burtica nu-ti face cinste si nici picioarele groase.
Pune mana si slabeste, pentru ca, curand vei ajunge la liceu si vei vedea cum nu te baga nimeni in seama, daca arati asa ca un ursulet grasut.

| gheorghe699 a răspuns:

La 13 ani,asta ar trebui sa fie ultima ta grija, adica sa nu ai nici un fel de griji, du-te linistita, ieri am fost si eu, sunt barbat si ochii inca -mi zboara dupa fete, dar nu ma uit dupa cele fara forme ..asa ca.

| gabriielaaa a răspuns:

Ia-ți un costum întreg de culoare închise cu ar fi negru, maro, visiniu, albastru închis. Caută ceva in dungi verticale ca asa te va face sa pari mai slăbită. Si arăți bine mai ales la vârsta ta esti bine dezvoltată. O sa mai slabesti de înoți.

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

De cand la 1.64 esti inalta?

| Savas10 a răspuns:

Ai 13 ani, e o varsta la care nu ar trebui sa iti pese de parerile altora, de fapt n-ar trebui sa-ti pese niciodata, dar cu atat mai mult cand inca esti copil. Du-te linistita si nu-ti fa griji pentru asta.

| smihai23 a răspuns:

Nu trebuie să faci nimic special. Trebuie sa te simti bine in pielea ta, fiindca nu părerile celorlalti ar trebui sa conteze.