| Gumitzza5 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutor urgeeeent! Maine ma duc la mare si am ditamai burtalaughing. Nu sunt chiar asa grasa am 52 Kg si 1.65.Si am picioarele cam groase. Ceva sfaturi poate mai scap de burtica sau de picioare butucanoase, sau pozitii sa arat bine pe plaja? Funditaaacryingkiss
P. S azi am primit vesteastraight face

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Hei, la inaltimea si greutatea ta, zau ca nu ai cum sa ai picioare groase si ditamai burtastraight face
Eu am 1, 68 si 52 kg si sunt foarte, foarte slabastraight face Imi e si rusine sa iau haine mai pe corp pentru ca arat ca un schelet.
Burtica e de la balonare, cred eu. Deci incearca sa mananci mai multe fructe si legume, iaurturi, mancare usor digerabila si o sa vezi ca nu o sa mai ai burticawinking. Picioare groase...sincer nu cred.
Incearca sa intelegi ca fiecare fata arata intr-un fel, are un anumit tip de silueta, nu putem fi toate la fel. De ce vrei sa arati foarte slaba? De ce vrei sa fii precum un manechin? Noi suntem oameni obisnuiti, avem defectele noastre. Nu trebuie sa le ascundem chiar asa, nu o sa defilam pe podiumuri si nu o sa ne critice nimeni daca avem picioarele putin mai groase happy.
Invata sa iti iubesti corpul, sa il pretuiesti asa cum e el. Nu trebuie sa fim mereu in lupta cu kilogramele, sa ne stresam pentru putina grasime. Tu cu atat mai putinwinking.
Daca tu la cele 52 de kg ale tale iti faci probleme, ce sa mai zicem de cele care au peste 80? Nu ca ar fi chiar asa o mare problema. Am vazut multe fete plinute care se simt foarte bine in pielea lor si nu le pasa de ce zic ceilalti.
Deci, totul depinde de cum te vezi tu. Distractie placuta happy

5 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Eu zic ca asta este o ocazie foarte buna ca sa slabesti. Inotul este un sport complex care ajuta la tonifierea corpului si la pierderea caloriilor. Asa ca profita de zilele petrecute la mare si inoata cat mai mult.
Pe de alta parte ai grija si la alimentatie, fara mancare prajita, fara fast food, incearca mai degraba salate, legume, fructe si nu mai manca dupoa orele 19:00!

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna,e cam tarziu pana maine nu poti face mare lucru, dar oricum esti bine 52 kg si inaltime 1, 65oh go on oricum acolo te vei distra!

App distractie placuta:*

| DianaScorpio a răspuns:

Intr-o zi nu ai ce sa faci. Iar la mare te duci ca sa te distrezi, nu ca sa defilezi.

| NothingImportant200 a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti pentru ca esti chiar bine. Esti doar tu obsedata oh go on. Si oricum nu mai ai prea mult timp ca sa slabesti. Distractie placuta la mare!

| sirina_7189 a răspuns:

Cand te duci la mare in primul rand trebuie sa te distrezi.Nu conteaza cum arati. Eventual iti poti lua un costum cu totul pentru ca sa te simti mai bine.Cu picioarele nu poti face nimic...pentru ca ai primit vestea tarziu.Mie mie se umfla burta atunci cand mananc.Ai putea sa nu mananci gras(carne)ca sa nu ti se umfle burta...niste covrigei ar tine de foame.
Asta e parerea mea.