| elgoog a întrebat:

Salut, am si eu o problema, cred. E mai greu de explicat. Nu stiu, cand mi-e cald uneori chiar in pat sau cand mi-e rusine/cand sunt nervos se fac asa niste pete rosii pe mine si timp de sa zic 30 secunde ma mananca. Nu inteleg de ce, tin sa mentionez ca asta se intampla de cand m-am mutat in Franta. Nu cred ca este o alergie deoarece v-am spus, se intampla doar la acele chestii. Ce credeti ca este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este probabil alergie, odata ce spui ca ti se intampla, doar de cand te-ai mutat in Franta.

| elgoog explică (pentru Violleta2022):

Alergie la ce oare, dupa cum am pus se intampla doar la ''sentimente'', la nervi si din astea.

| AlexCristi97 a răspuns:

Probabil sunt de la stresul mutarii si cand esti nervos de declanseaza. Vara nu patesti sa iti apara doar de la caldura? Eu am 2 amici cu alergie la caldura si odata cu venirea caldurii le apar pete, mai ales pe antebrat si la incheietura bratului unde sunt multe si rosii.

| elgoog explică (pentru AlexCristi97):

Nu patesc de la caldura, dar nu stiu, cand sunt in Romania nu am aceasta problema. Nu pot nici sa zic ca este o alergie pentru ca nu este.

| JulyDreams a răspuns:

Daca e pe fata sau gat ar putea fi rozacee. Te inrosesti si cand mananci picant sau ciocolata?

| elgoog explică (pentru JulyDreams):

Nu, nu am treaba.

| Jackpot2 a răspuns:

Apar pe fond nervos!