| yonela001 a întrebat:

mi-a aparut un furunc pe mana si l`am spart se poate intampla ceva grav? :d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreeac33 a răspuns:

Nu se intampla nimic grav, crede-ma, am avut si eu asa ceva.Dezinfecteaza cu ceva locul si gata.

6 răspunsuri:
| Sebastian1996 a răspuns:

Nu cred. dar dezinfecteaza zona.

| gosh0108 a răspuns:

Furunculul nu prea apare pe maini, poate a fost un simplu cos... De obicei nu este bine sa le spargi, deoarece e posibil ca in incercarea ta de a face puroiul sa iasa, sa infectezi tesutul sanatos din zona. Data viitoare cand crezi cai ai un furucul e de preferat sa mergi la medic!

| 33stefy21 a răspuns:

Nu ti se intampla nimic

| WolfSRain a răspuns:

Din propria experienta iti spun ca nimic grav nu se poate intampla doar ca o sa ramana semn.

| anndylucian a răspuns:

Nu e nimic grav... furungurile cresc la toti ca unu ca doua da nu cred ca exista persoana sa nu aiba in toata viata furunc... funda?