| madalina4you a întrebat:

Azi me-a aparut o basica pe san si am spart-o, mi s-a mai facut inca una exact in acelasi loc si am spart-o si pe aia.
Mai inainte am observat ca nu me-a mai aparut in acelasi loc dar a aparut pe marginea sanului, adica mult mai jos de locul primei basici.
Se poate intampla ceva daca o sparg si pe asta? Am facut rau ca le-am spart pe celelalte? worried

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Eiii ai facut foarte rau, nu atinge nici una si pleca fuga la medic, tu ai infectie.

| ѕмιℓєє a răspuns:

Ai făcut rău, trebuia să îţi dai cu o alifie (cremă de gălbenele) sau unguente, dar nu să le spargi!
Spală bine acel loc, pune alifie sau unguent deasupra băşicilor, ia o haină comodă, ca să nu te irite mai rău, şi mergi la doctor. Dacă chiar nu vrei să mergi la doctor, mergi la farmacie.