| Anca93 a întrebat:

Mi-a căzut un dinte pus cu pivot, am gaura in gingie si nu stiu ce sa fac pentru ca sunt in Anglia si peste o luna ajung acasă. Am cumpărat un fel de ciment dentar, dar nu stiu daca este pentru a-l pune in gingie(ceea ce imi trebuie mie) sau este doar pentru a lipi dintele de pivot, in cazul căderii doar dintelui. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu folosi cimentul, faci mai mult rau.
Asteapta pana vii acasa sa rezolvi, intr-o luna nu se va intampla mare lucru, mai ales daca nu mananci pe partea respectiva si clatesti bine locul cu apa dupa mancare.