| nosferatu15 a întrebat:

Maine trebuie sa ma duc la stomatolog pentru a-mi pune un pivot la un dinte distrus de carie si rupt. Problema e ca nu m-a lamurit complet, in sensul ca nu stiu de ce trebuie apoi sa-mi puna un dinte nou peste acel pivot. Radacina dintelui e buna, deci nu e nevoie de un implant dentar si totusi dentistul mi-a spus ca dupa aplicarea pivotului o sa-mi puna dintele nou...cum arata acel pivot? Va rog sa-mi explicati si miehappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pivotul e una implantul dentar e alta; pivotul e un surubel care intra in radacina si o sa fixeze dintele refacut