| idk23 a întrebat:

Mi a fost prescris un tratament cu Duphaston din cauza faptului ca imi intarzie ciclul foarte mult(2 luni), analizele sunt bune. Recent am luat si tinctura din mladite de zmeura si as vrea sa stiu daca interacționează in vreun fel cu Duphastonul. Eu am mai luat extract de zmeura doar in timpul unui alt tratament cu dostinex deci nu stiu daca acestea chiar au efect luate separat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LadyDee89 a răspuns:

La ce e buna tinctura? nu interactioneaza in nici un fel cu duphastonul! daca fumezi, sau bei alcool in cantitati mari s-ar putea sa iti fie putin greata, sau sa ai ameteli, dar duphastonul isi face treaba in continuare!

| idk23 explică (pentru LadyDee89):

Citisem ca ar ajuta la reglarea ciclului pe cale naturala daca se ia timp de 2-3 luni, dupa se face o pauza de 2 luni, apoi iar se ia. doar ca eu luam si alte pastile pentru ciclu in perioada aceea in care luam si tinctura si nu stiu daca intr-adevar functioneaza singura.