| Mirrre a întrebat:

Buna TPU.mi-a iesit o punga de puroi pe gingie si ma doare tare.Ce este de facut? am fost la stomatolog si a zis sa mai imping cu degetul daca nu ma doare.dar ma doare tare.Un tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| petre059 a răspuns:

Fara gluma pune pe periuta sare de bucatarie din aia fina si freaca usor gingia pana apuca de sparge punga, apoi clateste toata gura cu apa si sare multa (faci un fel de saramura intr-o sticla de 1 litru)te va ustura nitel dar scapi.