| piersicuta9000 a întrebat:

Mi-am facut acum 2 saptamani un piercing in cartilajul urechii. Am schimbat cercelul sterilizat cu un cercel simplu sau cum zic eu tinichea, cand mi l-am pus aveam mancarimi. Am observat si ca incepea sa ma doara asa ca l-am dat jos. Cand l-am dat jos a curs sange si eu am dezinfectat gaura cu spirt. Imi pot pune la loc alt cercel sterilizat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Pabibabum09 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa faci o pauza, iar apoi sa revii. Asa este mai safe pentru tine si pentru sănătatea ta! Multă sănătate!