| XxBlueRosexX a întrebat:

Sall, acum 2 saptamani i-am dat unui prieten gaura pentru cercel in ureche cu ac sterilizat, am purtat manusi totul igienic, problema e ca aseara a vrut sa il scoata sa isi curete putin acolo iar cand l-a scos a inceput sa ii curga sange in partea din spate... atunci m-am ocupat eu...i-am pus putin spirt si a inceput sa il usture dupa care am scos cercelul din spirt si l-am pus la loc si urechea s-a umflat putin. Intrebarea e: de ce a curs sange si de ce urechea s-a umflat poate sa sa fi infectat? Am mai facut chestii din astea chiar si cu un pierce in buric dar nu s-a intamplat nimic... cercelul nu e de argint pentru ca nu are nici un semn si nu a mai avut rabdare pana sa isi ia unul de argint sau aur.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia ineaparat un cercel din otel sirurgical si nu avea voie sa umble la el.

| NH4OH a răspuns:

Probabil e infecție sau i-ai atins un nod și de aceea a curs sânge.

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Probabil da, tinand cont ca nu era un cercel de arginte/aur este posibil sa se infecteze si sa se umfle.Si atunci cand ai gauri in urechi de mult timp, ti se pot infeta de la tinichele...

| scufitaroz a răspuns:

Cel mai probabil este vorba de o infectie.