| Andrusk2 a întrebat:

Mi-am luat de la medicul oftalmolog niste lentile de contact cu dioptria -2, 50 colorate albastru pacific. Si le-am purtat 1 saptamana ba chiar 2, si apoi mi-am comandat altele fiindca acelea erau f subtiri. Si acestea sunt culoarea Steriling gray tot dioptria -2, 50. Si cu ele vad dublu. Este posibil sa mi se fi schimbat dioptria asa de repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil au un defect, de verificat la vânzător

| PaulStudio a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci sa faci din nou un control la oftamolog, si vezi care e faza cu lentilele