| Ștefănuț_Ştefan_1995 a întrebat:

Mi-au aparut niste pete mai inchise pe gat si tot mai apar, puteti sa imi spuneti ce sunt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu, e vorba probabil de pitiriazis, eu am folosit nizoral si mi-au trecut, acum sa nu fie altceva.

| Hace a răspuns:

Ar putea fi o hiperpigmentare declansata de expunerea la soare. Cel mai bine ar fi sa mergi la dermatolog pentru a putea scapa de pete. Numai bine happy

| RebecCa11 a răspuns:

Sigur sunt de la soare... Ar trebui sa mergi la dermatolog sa te asigurii ca nu este nimic grav. Eventual o sa iti recomande o crema sau un ulei cu protectie kiss