| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am observat ca mi-a aparut pe umeri și pe piept niște pete galbene, putin mai inchise ca culoarea pielei care nu ma dor dar cresc in dimensiuni și apar altele mai mici... Ajutațimă, cum să scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la un dermatolog. Pare ca ai o micoza (ciuperca).

| iulvas a răspuns:

Daca e ceea ce am si eu ia clotrimazol...se numesc ciuperci o boala de piele ce o are toata lumea dar iese in evidenta in cazul in care nu mananci regulat consumi alcool, nu dormi cum trebuie.etc