| YumiHozuki a întrebat:

Mie in aprilie anul asta mi-a cazut coltul (dinte). Si acum deja e septembrie si deloc, macar un pic nu mi-a crescut. Help! Ce sa fac? Mi-e rusina sa stau fara un dinte. Trebuie poate sa plec la stomatolog sau puteti sa imi spuneti motivele de ce nu imi creste dintele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rettard a răspuns:

O să îți crească dintele în curând!winking
Eu am așteptat jumătate de an să îmi crească.
Dacă trece mai mult de un an ar trebui să te duci la un dentist să vadă care este cauza problemei. [ în cel mai rău caz dintele nu ar avea loc să crească ]