| BubulICciS a întrebat:

nu de mult timp mă înţeapă sânul stang.
menstruaţia deja mi-a trecut!
la doctor o să mă duc în familia mea. nimeni
nu are cancer! dacă e de la creştere nu ar
trebui să mă doară amundoi sâni adică.
nu mă doare dar de EXEMPLU : când sunt la
PC începe să mă înţele ca şi când cineva ar
băga suliţa în sân.
decât sânul stâng. când pun mâna pe el sânul
este normal.
spuneţi-mi şi mie simptomele cancerului la sân!
dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Cancerul in stadii incipiente nu doare. Si riscul sa faci cancer la san la varsta ta este scazut, de obicei se intampla la varste intre 40-50 ani. Deci durerile pe care le simti au alta cauza, probabil de la crestere. Sanii nu se dezvolta egal deci si durerile pe care le simti nu trebuie sa fie neaparat egale.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai cancer de san, sunt dureri normale in timpul adolescentei cand sanii cresc si hormonii nu s-au reglat inca.

| Cornelcmn8 a răspuns:

Cancer nu are cum sa fie deoarece la cancer nu doare.
Poate esti in perioada in care iti cresc sanii, dar daca ar fi din cauza asta ar fi trebuit sa te doare oarecum cand apesi pe san.
Daca te doare ca si cum ai avea o vanataie in san sau ca si cum ai avea febra musculara la san e din cauza ca-ti cresc, daca nu, nu stiu.

| Silviu1989 a răspuns:

Ori esti gravida ori ai un inceput de hipersensibilitate la unde electromagnetice intense. incearca sa stai fara bluetooth si wireless pornite pe langa tine
pe mine ma inteapa inima de la ele daca stau prea mult